Saturday, July 31, 2010

Powell Street Japanese Festival - 31st July 2010

Powell Street Japanese festival to festiwal japoński corocznie odbywający się w środku lata, w Vancouver. W tym roku odbył się on w weekend 31 lipiec - 1 sierpień. Ma on miejsce ulicy Powell w Vancouver, równoległej do Hastings Street. Tegoroczna edycja była 34tą z kolei.

Za sprawą Powell Street Festival Society mogliśmy zobaczyć pokazy aikido, gry na bębnach japońskich (taiko), show The Oppenheimer Incident Tetsuro Shigematsu, ceremonię Omikoshi i wiele innych. Podczas trwania festiwalu można również spróbować wiele japońskich potraw czy też nabyć japońskie pamiątki (przeważnie wykonane ręcznie przez lokalnych Japończyków).


Ogromne japońskie noren przy stoiskach z jedzonkiem.


Podczas festiwalu można spotkać wiele osób ubranych w kolorowe kimona i yukaty.

 Jedno z wielu stoisk z japońskimi pamiątkami.
 Stoisko z ręcznie wykonanymi pamiątkami.
Stoisko z jedzonkiem, gdzie kupiliśmy pyszne Takoyaki (ośmiorniczki w cieście).
Japońscy kucharze przyrządzający Takoyaki.Takoyaki
Takoyaki
Wspaniałe Takoyaki w sosie i wiórkach rybnych.Mój mąż i nasze jedzonko.
Ja i nasze jedzonko.
Przenośna świątynia Mikoshi.
Ceremonia Omikoshi, podczas której przenośna świątyni Mikoshi jest niesiona przez kilkanaście osób i mocno potrząsana, podczas gdy dwie kapłanki stojące na świątyni krzyczą coś po japoński (brzmiało jak "Hiya! Hiya!") i polewają na około wodą. Świątynia jest niesiona naokoło tłumu przez dobrą godzinkę.

Grupa grająca na bębnach japońskich i fletach.Pokaz grupy Tetsuro Shigematsu z lwem Shishi, które jeśli przyjdzie do Ciebie przyniesie Ci szczęście.Lew Shishi przychodzi do oglądających pokaz.

No comments:

Post a Comment