Sunday, July 11, 2010

Stanley Park with Daria and Jae

Wycieczka do Parku Stanley'a (Stanley Park) w Vancouver.Stanley Park to 405 hectarowy park miejski, przylegający do Downtown Vancouver, który otwarty został w 1888 roku przez Davida Oppenheimera, w imieniu Lorda Stanley'a z Preston (Governon General of Canada). S Park jest o około 10% większy od nowojorskiego Central Parku i corocznie odwiedza go około 8 milionów turystów z calego świata :)
Znajduje sie tu wiele atrakcji turystycznych, z których najpopulaniejsze są Indiańskie Totemy. Jest tu ponad 200 km szlaków turystycznych i dróg (w tym droga rowerowa na około parku, po tak zwanej "Sea Wall" nad samym Oceanem). Mnóstwo miejsc piknikowych i parków zabaw dla dzieci, baseny, parki wodne, stoły piknikowe, przejażdżki dorożkami i autobusami turystycznymi (z przewodnikiem), oceanarium i wiele, wiele innych.. zwiedzenie całego parku spokojnie zajełoby z tydzień :)

Niestety, ja z moją infekcją nerki skutecznie przystopowałam zapędy do zwiedzania.. Grzecznie przespacerowaliśmy, zwiedzając co wazniejsze miejsca :)Ogród różany
Ogromne, stare drzewo z pustym środkiem :)

Za plecami Darii - widok na Downtown Vancouver


Indianskie totemyNo comments:

Post a Comment